back-button← krok späť

Lukratívne nebyt.priestory 1119 m2 v novostavbe aj s parkovaním, Terasa

Predaj, Iný komerčný objekt, Košice - Západ, Novostavba

Cena 1.620.000

1119 m2

735 m2

1126 m2

Údaje nehnuteľnosti

ID nehnuteľnosti: 170
Druh ponuky: Predaj
Druh nehnuteľnosti: Iný komerčný objekt
Mesto/obec: Košice - Západ
Stav nehnuteľnosti: Novostavba
Úžitková plocha: 1119m2
Zastavaná plocha: 735m2
Plocha pozemku: 1126m2

Popis nehnuteľnosti

CHMREALITY ponúka na predaj nebytové priestory v novostavbe polyfunkčnej budovy v lukratívnej lokalite - pri spoločenskom pavilóne v Košiciach, sídlisko Terasa, na Narcisovej ulici.

Nebytové priestory sa predávajú spolu s 24 parkovacími miestami.

Na LV sú priestory vedené ako 2 samostatné nebytové priestory,

NP na prízemí - má 5 samostatných vstupov zvonku objektu, výmera je 582 m2, hodnota podľa znal.posudku je 1,25 mil €.

NP na 1. poschodí má 2 samostatné vstupy zvonku objektu, výmera je 537 m2, hodnota podľa znaleckého posudku je 1,075 mil. €.

Približne 1/2 plochy NP je teraz využívaná ako zdravotnícke zariadenie (ZZ), ostatné priestory sú kancelárie a 1 obch.prevádzka, ale je tu možnosť ich využívania aj ako ZZ, resp. naopak.

Nad nebytovými priestormi sú byty (byty sú biela časť budovy, a predávané nebyty sú sivá a žltá časť budovy -viď fotogaléria), do bytov je úplne oddelený vstup od nebytov, do bytov sa vstupuje zboku budovy, do nebytov spredu a zozadu budovy, kde je aj parkovanie.

Polyfunkčná budova bola skolaudovaná v 10/2020 (stavba - "nadstavba bytov a rekonštrukcia objektu", ale z budovy - prvých 2 poschodí ostali len obvodové múry, všetko je úplne nové, priečky, stropy, okná, dvere, hydroizolácia, podlahy, zákl.doska, zateplenie a pod., aj nová výmenníková stanica tepla, nové rozvody, rekuperácia, klimatizácia, zabezpečovacie systémy..).

Nebytové priestory predáva developer, ktorý stavbu realizoval, k dispozícii je celá fotodokumentácia výstavby a použitých materiálov. Ide o kvalitnú stavbu bez závad.

Nebytové priestory sú prenajímané, ide o zabehnutú prevádzku, aktuálne je v nej 8 nájomcov, ktorí chcú pokračovať v nájme (zmluvy sú však vypovedateľné), sami si zabezpečujú upratovanie, t.j. takmer o nič sa netreba starať, a predpokladaný zisk je cca 8 tisíc mesačne.

Ide o rôzne kancelárie, väčšie rehabilitačné centrum v ktorom je aj menšia telocvičňa a sprchy, reprezentačná miestnosť, obchodná prevádzka, skladové priestory, papiernictvo, psychiatrická ambulancia, prenájom IT, interiérové štúdio, projektant. Priestory sú krásne upravené, niektoré s betónovými podhľadmi, majú luxusné vybavenie, schodisko, dlažby resp. plávajúcu podlahu, zázemia pre zamestnancov s kuchynkou a elektrospotrebičmi, štýlové osvetlenie, WC, sprchy a pod.

Znalecký posudok bol vypracovaný v 5/2022 len na nebytové priestory (bez parkovacích miest), tieto 2 NP boli ocenené spolu na 2,330 mil. Eur (bez DPH).

Pozemok kde sú parkovacie miesta (24 státí, 391 m2) je na LV vedený samostatne (má tvar U), a ten nebol predmetom ocenenia (park.miesta v lokalite sa predávajú za 10.000 Eur a viac).

Nebytové priestory sa predávajú spolu s týmito parkovacími miestami, pri cene budovy podľa ZP je ich cena s parkovaním približne 2,530 000 Eur, predávajú sa za 1.620 000,-Eur. Predávajúci je platca DPH, k cene treba pripočítať DPH (kupujúci platca DPH si uplatní odpočet DPH).

Prípadná dohoda na cene ešte možná.

Budova - materiál Ytong, priečky Ytong, zateplenie na báze minerálu, silikónová omietka. Vnútorne omietky hladké, v kanceláriách škrabané acrylátové, podhľady stropov sadrokartónové maľby biele a farebné. Podlahy laminátové, z veľkorozmerových keramických dlaždíc . Výplne otvorov -vstupné dvere plastové, okná plastové s izolačným dvoj resp. troj sklom so žalúziami. Vnútorné dvere dyhované a plné hladké v obložkovitých zárubniach. Strecha je plocha, krytina Fatrafol na izolačných pásoch . Budova s napojením na teplovod- TÚV, vykurovanie je riešené ako ústredné teplovodné, radiátory panelové zn. Korád s termo ventilmi, hliníkoplastové rozvody. Budova napojená na inžinierske siete -voda, kanalizácia, elektrina.

1. NP na 1. nadzemnom podlaží (prízemí) pozostáva z kancelárskych priestorov so zázemím a sociálnymi zariadeniami, skladových priestorov, predajne papiernictva s WC a priestoru rehabilitácie s ordináciami, masážami, terapiami, so zázemím a sociálnymi zariadeniami. Má zabezpečovacie zariadenie, rekuperáciu, klimatizáciu a rozvody poč.siete.

2. NP na 2. nadzemnom podlaží (1.posch.) pozostáva z kancelárskych priestorov, s chodbami, sociálnymi zariadeniami. priestorov školenia s kójami, telocvičňou s fitness so sociálnymi zariadeniami. Má zabezpečovacie zariadenie, rekuperáciu a rozvody počítačovej siete.

V prípade, ak Vás ponuka zaujala, kontaktujte ma - JUDr. Adriana Saxová, 0903662004, rada Vám poskytnem ďalšie informácie.

K dispozícii mám znalecký posudok, ďalšiu fotodokumentáciu, zostavu o nákladoch a výnosoch nebytových priestorov, nájomných zmluvách a pod.

Kontakt na predajcu

JUDr. Adriana Saxová

sprostretkovateľ predaja

JUDr. Adriana Saxová

+421 903 662 004

Zobraziť kontaktný formulár

Ďakujem, že ste sa rozhodli informovať ohľadom nehnuteľnosti. Po odoslaní formulára Vás budem kontaktovať, čo najskôr.

Vyplňte prosím formulár.

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ súhlasíte so spracovaním Vami zadaných údajov za účelom zodpovedania otázky či podnetu adresátom správy, ktorým je JUDr. Adriána Saxová. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov nájdete v sekcii "GDPR - Spracovanie osobných údajov".

1
Správa úspešne odoslaná